• یکی از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد بعد از خرید گوشی سامسونگ  مطرح شود این است که گوشی سامسونگ اصل، ساخت چه کشوری است؟ یا گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟ در این مطلب قصد داریم به شرکت سازنده سامسونگ و کارخانجات آن بپردازیم و به پرتکرار ترین سوالات شما نیز پاسخ دهیم.

  سامسونگ ساخت کدام کشور است؟

  سامسونگ بزرگترین فروشنده گوشی های هوشمند در دنیا است. این کمپانی بزرگ در چندین کشور دارای کارخانجات متعددی می باشد اما شرکت اصلی سامسونگ، در کره جنوبی است. با این حال فرقی نمی کند که گوشی های شما ساخت کدام کشور است زیرا پروسه تولید و قطعات به کار رفته در ساخت گوشی ها و دیگر محصولات سامسونگ در هر کدام از این کارخانه ها یکسان است. 


  بیشتر بخوانید : مشخصات گوشی a24 سامسونگ


  گوشی سامسونگ اصل ساخت کدام کشور است؟

   اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که، سامسونگ در سال گذشته بیش از 300 میلیون دستگاه گوشی همراه را صادر کرده است.در حال حاضر گوشی های سامسونگ ساخت چین، هند، ویتنام، اندونزی، برزیل و کره جنوبی هستند. باید به این نکته توجه کنید که سامسونگ کارخانجات متعددی در کشورهای مختلف دارد که گوشی ها و انواع مختلف  لوازم خانگی و صوتی تصویری را تولید می کنند. از جمله این کارخانجات می توانیم به سامسونگ چین، سامسونگ ویتنام، هند و برزیل اشاره کنیم.

   گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

  تمامی کارخانه های سامسونگ در کشورهای مختلف، از اصول و روند تولیدی مشابهی برخوردارند.در واقع همه این کارخانجات از قطعات مشابهی استفاده می کنند و پروسه تولید و پردازش کیفیت آنها نیز شبیه به هم است بنابراین فرقی نمی کند که گوشی سامسونگ شما در کدام کارخانه تولید شده یا محصول کدام کشور است زیرا همه ی این کارخانه ها زیر نظر سامسونگ،استاندارد کیفیتی مشابهی را دنبال می کنند.در ادامه به معرفی کارخانه های سامسونگ می پردازیم.

     بهتر بخرید »» خرید اقساطی گوشی سامسونگ

  گوشی سامسونگ ساخت چین

  قبلا کارخانجات سامسونگ در چین، بزرگترین کارخانجات سامسونگ بودند اما با کاهش سهم سامسونگ از بازار گوشی های همراه چین به کمتر از 1 درصد، غول کره ای کارخانجات خود در چین را تعطیل کرد زیرا توجیه مالی برای برقرار ماندن کارخانجات سامسونگ در چین وجود نداشت.

  گوشی اصلی سامسونگ، ساخت چه کشوری است و از چه ویژگی هایی برخوردار است

  گوشی سامسونگ ساخت ویتنام

  دو کارخانه سامسونگ واقع در ویتنام، تولید گوشی  و تبلت سامسونگ را در سطح وسیعی انجام میدهند به طوریکه سالانه 120 میلیون دستگاه تولید می کنند که اکثر آنها به آمریکای شمالی و اروپا صادر می شوند. سامسونگ در تلاش است تا تعداد کارخانجات خود در ویتنام را افزایش دهد تا میزان تولید خود را در این کشور ارتقا دهد بنابراین ویتنام نیز یک تولید کننده گوشی سامسونگ اصل است.همچنین گوشی های سامسونگ ساخت ویتنام در ایران بسیار پر طرفدار هستند.

  گوشی اصلی سامسونگ، ساخت چه کشوری است و از چه ویژگی هایی برخوردار است

  بیشتر بخوانید : چگونه فضای دوم گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟

  گوشی سامسونگ ساخت هند

  هند نه  تنها بزرگترین تولید کننده گوشی همراه در جهان است بلکه ظرفیت تولید آن از تمام کشورهای منطقه بالاتر است. سامسونگ در سال 2017 اعلام کرد که 620 میلیون دلار برای افزایش تولید گوشی های هوشمند سامسونگ سرمایه گذاری خواهد کرد و سپس در سال 2018 در ایالت اوتارپرادش واقع در شهر نویدا کارخانه ای جدید افتتاح کرد. ظرفیت تولید این کارخانه در حال حاضر حدود 120 میلیون دستگاه در سال است. شرکت سامسونگ اکثر گوشی های سری M و گوشی های سری A سامسونگ را در هند تولید می کند.

   

  گوشی اصلی سامسونگ، ساخت چه کشوری است و از چه ویژگی هایی برخوردار است

  گوشی سامسونگ ساخت کره جنوبی

  همانطور که گفته شد شرکت اصلی و تولید کننده اکثر قطعات سامسونگ، کره جنوبی است. با این حال تولید گوشی در کره جنوبی کمتر از 10 درصد صادرات جهانی این کمپانی را تحت پوشش قرار داده اند و عمده تولیدات این کمپانی در کشورهای دیگر انجام می شود.

  گوشی اصلی سامسونگ، ساخت چه کشوری است و از چه ویژگی هایی برخوردار است

  گوشی سامسونگ ساخت برزیل

  سامسونگ یک کارخانه تولیدی نیز در برزیل دارد که در سال 1999  راه اندازی شد. هر چند نرخ مالیات بر واردات این کشور بالاست اما سامسونگ می تواند محصولات خود را با قیمتی رقابتی در این کشور عرضه کند.

  گوشی اصلی سامسونگ، ساخت چه کشوری است و از چه ویژگی هایی برخوردار است

  گوشی سامسونگ ساخت اندونزی

  یکی دیگر از کشورهای تولید کننده گوشی سامسونگ، اندونزی است.این کارخانه در سال 2015 راه اندازی شد و ظرفیت تولید آن نیز به 80000 دستگاه در سال می رسد که برای پاسخگویی به نیاز محلی کافیست.

  گوشی اصلی سامسونگ، ساخت چه کشوری است و از چه ویژگی هایی برخوردار است

   

  آیا گوشی های سامسونگ تولید شده در ویتنام به عنوان کپی اصلی گوشی های سامسونگ تولید شده در کره محسوب میشوند؟

  سامسونگ برخی از گوشی های خود را در کشورهایی مانند ویتنام تولید کرده است. اما باید به این نکته مهم اشاره کنید که هیچ تفاوتی میان این دسته از گوشی‌ها و گوشی‌های تولید شده در کره وجود ندارد.  هرچند محصولات اصلی سامسونگ در کره جنوبی تولید می شوند اما سایر گوشی های سامسونگ ساخته شده در کشورهای مانند ویتنام نیز محصولات اصلی سامسونگ می باشند و دقیقا روال های انتخابی آنها برای ارائه و تولید محصولات به سامسونگ کره شباهت دارد. سامسونگ تعداد زیادی از کارخانجات خود را در کشورهایی مانند ویتنام راه‌اندازی کرده است و شاید یکی از دلایل عمده این امر پایین بودن هزینه نیروی کار و منابع میباشد که این امر باعث شده است بسیاری از گوشی های سامسونگ در کشورهای مانند ویتنام تولید شوند.

  کدام دسته از گوشی های سامسونگ در هند تولید میشوند؟

  سری M و برخی از گوشی های سری A سامسونگ در هند تولید شده اند. خبرهای منتشر شده توسط SamMobile حاکی از آن هستند که بزرگترین کارخانجات تولید گوشی های سامسونگ در هند واقع شده اند. بنابراین جای تعجب ندارد که بسیاری از مدل های مختلف گوشی های گلکسی در این کشور تولید شوند.

  مقالات مرتبط: نحوه شناسایی گوشی اصل و فیک سامسونگ 

  گوشی A13,A33 و A32 سامسونگ ساخت کدام کشور است؟

  گوشی A13 ساخت کدام کشور است؟

  گوشی A32 ساخت کدام کشور است؟

  گوشی A33 ساخت کدام کشور است؟

  سوالات بالا نمونه ای از پرتکرار ترین سوالات شما می باشند که قصد داریم به آن ها پاسخ دهیم. گوشی های A32,33و A13 سامسونگ تولید هند و ویتنام می باشند و همانطور که در مطالب بالا گفته شد، بین این 2 کشور هیچ تفاوتی نیست و گوشی های تولید شده در هر دو کشور هند و ویتنام  روند تولید مشابهی را دنبال می کنند در نتیجه کیفیت یکسانی نیز دارند.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۷ رای

  8 دیدگاه

   1. ریست فکتوری کن دکمه کم با دکمه خاموش روشن گوشی رو نگه داشته باش یا رکمه زیاد بابا دکمه خاموش روشن نگه دار

  1. گوشی های شیائومی یا بهتره بگیم برند شیائومی یکی از بهترین میان رده های سطح پایین هستش ولاکن میشه گفت هیچ اعتمادی نمیشه بهشون کرد لذا برند سامسونگ ک هممون حداقل یک بارم که شده از گوشی سامسونگ یا تلویزیون و یا هر محصول دیجیتالی با برند سامسونگ استفاده کردیم حتی تو خونمون . پس سامسونگ امتحانشو پس داده و میشه بهش اعتماد کرد . بنده خودم جز سامسونگ هیچ گوشی دیگه ای استفاده نکردم و نخواهم کرد چون واقعا از سامسونگ راضیم تا حالا هم لنگم نذاشته . همین گوشی تو دستم تقریبا پنج سالی میشه که تازگیا میخوام عوضش کنم و ای ۵۲ اس و یا ای ۷۳ بخرم . امیدوارم که طرفداران شیائومی ناراحت نشده باشن ‌‌. درضمن اینم در نظر بگیرین همین گوشی تو دستم ک s7 هستش هرجا ببرم بخوام بفروشمش سریع رو هوا میخرن ولی گوشی های شیائومی رو اصن نمیخرن ک هیج قیمت بسیار پایین هم پیشنهاد میدن ک واقعا اصن نمیشه با سامسونگ مقایسش کرد . خلاصه مطلب دوستان سیع کنید برند معروف یا برندی ک امتحانشو پس داده بخرید . یکی دوتومن اشکالی نداره اضافه خرج کنید ولی جنس خوب بخرید .

  2. من تا الان صدبار به دوستام این موضوعو رو توضیح دادم باز میان میگن گوشیه سامسونگ پک هندی از مصر بهتره یا مثلا ویتنام از هند بهتره!!! بابا بخدا اینا هیییییچ فرقی با هم ندارن همشون سامسونگن دیگه

  3. سلام . اطلاعات خیلی خوبی این مقاله درباره ی گوشی سامسونگ ارائه کرد.
   به امید روزی که ایران در علوم روز رقیب برندهای جهانی باشد!ان شاء الله با همت دانشمندان این مرز و بوم.

  4. من و برادر و خواهرام الان مدتهاست که یه گوشی m32 هند، یه گوشی A21s ویتنام، یه A32 ویتنام و یه A32 هندی توی خانوادمون داریم
   هرکدومش دو ـ سه ساله دارن کار میکنن و هیچ مشکلی نداشتن، اولاً
   ثانیاً a32 من ویتنامیه، a32 برادرم هندیه، باهم خریدیم حدود دوسال پیش، هیــــچ فرقی ندارن، ازنظر صفحه نمایش، باتری، پردازنده… هیچ فرقی ندارن، فقط کله شارژراشون فرق میکنه باهم
   توروخدا گولِ فروشنده های بی انصاف رو نخورید و پولِ اضافی ندین

  دیدگاهتان را بنویسید