• در این بخش از مطالب آموزشی نمایندگی گوشی سامسونگ سایت بزرگترین نمایندگی سامسونگ در ایران قصد داریم، کامل ترین فهرست کدهای مخفی گوشی سامسونگ رو برای شما کاربران عزیز سایت ویرگول ارائه بدیم.

  بیشتر بخوانید : قیمت و مشخصات گوشی S23 Ultra

  کدهای مخفی گوشی برای هک کردن نرم افزاری گوشی هوشمند طراحی نشده اند. در واقع کدهای مخفی در نطر گرفته شده برای گوشی سامسونگ به منظور شناسایی و رفع مشکلات تخصصی گوشی سامسونگ ارائه شده اند.

  در مورد گوشی های سامسونگ، کدهای مخفی زیادی وجود دارد که معمولا کمتر وبسایتی اقدام به ارائه کل این کدها کرده است. این کدها معمولا در رفع مشکلات، یا تست گوشی سامسونگ به کار میروند.

  بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم گوشی هک شده

  کد مخفی  گوشی سامسونگ چیست؟

  چک  کدها  یا کدهای مخفی گوشی های اندروید کاربردهای زیادی دارند و کاربر می تواند با استفاده از صفحه کلید گوشی خود، از امکانات خاص این کدها با چند کد ساده استفاده کند. این کدها به  صورت اختصاصی برای برند تولید کننده به کار میروند و برای سایر  برندها کاربردی ندارند. بنابراین از کدهای مخفی سامسونگ  تنها می توانید در گوشی های سامسونگ فقط استفاده کنید.

  چرا کاربر گوشی های سامسونگ به کدهای مخفی نیاز دارد؟

  معمولا از این کدهای مخفی در حین راه اندازی دستگاه استفاده می شود. از طرفی اگر در حال توسعه اپلیکیشن اندروید هستید دانستن این کدهای مخفی به شما کمک میکند تا قسمت زیادی از مسیر را  طی کنید . بنابراین می توانید از این کدهای مخفی برای رفع مشکلات گوشی سامسونگ در هر زمان و مکانی فقط با چند کد ساده استفاده کنید بدون آنکه نیازی به مراجعه به مرکز خدمات محصولات سامسونگ باشد.

  لیست تمامی کدهای مخفی و تست سامسونگ

  *تمامی کدهایی که در زیر ارائه می شوند را حتما با دقت در مورد امکاناتی که به شما ارائه می دهند ، و معایبی که دارند بررسی کنید سپس وارد کنید چرا که بعضی از این کدها ممکن است اطلاعات شما را برای همیشه از تلفن همراه سامسونگتان پاک کنند.

  بیشتر بخوانید: خرید اقساطی گوشی سامسونگ

  کدهای ری استارت  گوشی سامسونگ

  یکی از کاربردی ترین کدهای مخفی سامسونگ برای تلفن همراه کدهای مربوط به Restart  یا راه اندازی مجدد گوشی سامسونگ است، بدون نیاز به استفاده از مسیرهای متداولی که قبل با آن گوشی خود را مجددا راه اندازی میکردید :

  #*3876#

  #*3849#

  #*2562#

  #*3851#

  کدهای قفل و باز کردن قفل سیمکارت موبایل سامسونگ

  از جمله کاربردی ترین کدهای مخفی که در گوشی سامسونگ کاربرد دارد ، می توان به کدهای قفل و بازکردن قفل سیم کارت که سوال بسیاری از کاربران تلفن های همراه سامسونگ است اشاره نمود. با این کدها شما می توانید کارهای زیر را  انجام دهید:

  آنلاک: #0111*0000000#

  فعال شدن قفل سیمکارت به صورت خودکار: #7465625*28746#

  مشاهده اطلاعات دستگاه: *#*#4636#*#*

  ریست فکتوری همراه  با پیام تایید: *#7780#

  ریست فکتوری بدون پیام تایید: *2767*3855#

  بکاپ و کپی فایل های رسانه  ای: *#*#273283*255*663282*#*#*

  کد مخفی تست کارکرد گوشی سامسونگ

  دسترسی به آدرس Wi-Fi Mac : *#*#232338#*#*

  شبکه WLAN : *#*#526#*#*

  تست GPS : *#*#1472365#*#*

  شناسایی تنظیمات: *#9090#

  مشکلات بلوتوث: *#*#232331#*#*

  ورود به حالت تست بلوتوث: #*3888#

  تست صدا: *#*#0673#*#*

  تست صفحه نمایش: #*#0*#*#*

  بررسی نور پس زمینه  و ویبره: *#*#0842#*#*

  جنرال تست: *#0*#

  تست صوتی: #0673#

  تست منو: *#8999*8378#

  تست زمان: *#0782#

  تست ویبره: *#0842#

  کدهای دریافت اطلاعات گوشی سامسونگ

  دریافت اطلاعات گوشی: *#*#4636#*#*

  مشاهده اطلاعات H/W,PDA  و RFCallDate Info : *#*#4986*2650468#*#*

  مشاهده ورژن و نوع PDA  : *#*#1234#*#*

  مشاهده کد فروش ROM و زمان ساخت گوشی: *#*#44336#*#*

  ریست دیتای کاربر و تغییر کدهای فروش: *#272*IMEI#

  مشاهده اطلاعات مهم گوشی: *#*#4636#*#*

  مشاهده وضعیت اطلاعات شبکه GSM : *#0011#

  بررسی اطلاعات سخت افزاری و نرم  افزاری: *#12580*369#

  بررسی تمام اطلاعات سخت افزاری و نرم  افزاری: *#12580*369#

  بررسی تمام اطلاعات سخت افزاری و نرم  افزاری: *#12580*369#

  باز هم تاکید می کنیم که قبل از استفاده از این کدها، آنها را مورد ارزیابی دقیق قرار دهید چرا که برخی از آنها ممکن است سبب پاک شدن همیشگی برخی از اطلاعات در گوشی سامسونگ شما شوند.

  بیشتر بخوانید: سطل آشغال گوشی سامسونگ کجاست ؟

  کد ریست سامسونگ

  ریست فکتوری همراه  با پیام تایید: *#7780#

  ریست فکتوری بدون پیام تایید: *2767*3855#

  این دو کد تایید برای ریست  فکتوری گوشی سامسونگ مورد استفاده قرار میگیرند.

  کد تست سلامت گوشی سامسونگ

  *#۰۲۲۸#

  شما می توانید از این کد تست سلامت باتری گوشی سامسونگ استفاده کنید.

  کد تست صفحه گوشی سامسونگ

  تست صفحه نمایش: #*#0*#*#*

  از این کد میتوانید برای تست ال سی دی گوشی سامسونگ استفاده کنید.

  کد تست میکروفن گوشی سامسونگ

  *#0673#

  برای تست صدای میکروفن گوشی سامسونگ می توانید از کد ذکر شده در قسمت  بالا استفاده  کنید.

  کد تست سخت افزاری سامسونگ

  *#12580*369#

  با شماره گیری کد بالا می توانید ویژگی های سخت افزاری و  نرم افزاری گوشی سامسونگ  را مورد ارزیابی قرار دهید.

  بیشتر بخوانید: سطل آشغال گوشی سامسونگ کجاست ؟

  کد دستوری مشخصات گوشی موبایل سامسونگ

  *#*#4636#*#*

  شما با شماره گیری کد ذکر شده در قسمت  بالا می توانید مشخصات گوشی سامسونگ را از نزدیک مشاهده کنید.

  بحث درباره کدهای مخفی گوشی سامسونگ به همینجا ختم نمی شود بلکه حوزه ای بسیار وسیع تر دارد.

  تست گوشی سامسونگ با استفاده از کد مخفی *#0*#

  گوشی های هوشمند، علاوه بر ویژگی هایی مانند تاچ اسکرین و سنسورهای بیومتریک، به قابلیت های دیگری نیز مجهز شده اند که به دستگاه شما کمک می کنند تا محیط اطراف را شناسایی کند. اگر گوشی مورد استفاده شما، گوشی سامسونگ است به قابلیت هایی مجهز شده که به شما کمک می کنند چک کنید که آیا این سنسورها به صورت 100 درصد کار می کنند یا خیر. همه طرفداران گوشی های سامسونگ میدانند که  که با استفاده از کدهای مخفی می توانند به بسیاری از قابلیت های گوشی سامسونگ دسترسی داشته باشند.

  شما به راحتی می توانید از کدهای مخفی سامسونگ استفاده کنید و با کمک آنها سلامت گوشی سامسونگ نو یا کهنه را تست کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

  قبل از هر چیزی باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است این ویژگی ها در گوشی همراه شما وجود نداشته باشند. مثلا Verizon  و Sprint، حالت های تشخیص معایب گوشی بر اساس کد را در گوشی ها و تبلت های سامسونگ، مسدود کرده اند. هر چند این ویژگی در گوشی های دیگر سامسونگ مانند Galaxy S6 فعال است.

  به این منظور گوشی سامسونگ را باز کنید و کد *#0*#  را وارد کنید. سپس گوشی به سرعت وارد حالت شناسایی می شود. توجه داشته باشید که این پروسه به صورت خودکار صورت میگیرد و نیازی به فشردن دکمه سبز تماس وجود ندارد. بنابراین اگر این کد را وارد کردید و هیچ اتفاقی نیفتاد پس این ویژگی در گوشی سامسونگ شما غیر فعال است. وقتی کد ذکر شده را وارد کردید می توانید تست های زیر را بر روی گوشی سامسونگ انجام دهید.

  صفحات قرمز، آبی و سبز

  وقتی هر کدام از این گزینه های رنگ قرمز، آبی و سبز را انتخاب می کنید طیف هر کدام از این رنگ ها را به خوبی به شما نشان میدهد. برای خروج از این حالت ها نیز کافیست بر روی صفحه ضربه بزنید.

  تست حالت Receiver  و Vibration

  بیشتر بخوانید: چگونه گوشی را به تلویزیون وصل کنیم ؟

  برای پی بردن به این موضوع که آیا حالت Receiver  گوشی سامسونگ شما کار می کند یا نه می توانید گزینه Receiver را انتخاب کنید. وقتی این گزینه را انتخاب کردید ابتدا وارد یک صفحه سفید شده سپس صدای بوق مانندی را میشنوید. وقتی مطمئن شدید که این گزینه نیز کار می کند دو بار بر روی دکمه Back ضربه بزنید و مجددا وارد صفحه اصلی تست شوید. از طرفی تست Vibration نیز حالت ویبره گوشی را تست می کند. برای خروج از این صفحه نیز بر روی آن ضربه بزنید تا وارد صفحه اصلی تست شوید.

  حالت Dimming

  وقتی این گزینه را انتخاب می کند وارد صفحه ای به رنگ قرمز، سبز و آبی می شوید. وقتی بر روی صفحه ضربه بزنید صفحه را در حالت تیره و روشن به شما نشان میدهد. برای خروج از این صفحه، دکمه افزایش صدا را فشار دهید.

  گزینه Mega Cam

  برای تست دوربین اصلی، گزینه Mega Cam را انتخاب کنید. از دکمه صدا برای بزرگ و کوچک کردن تصویر استفاده کنید. سپس گزینه Camera در پایین صفحه را فشار دهید تا عکس بگیرید. توجه کنید که فلش به صورت پیش فرض، روشن است و عکس نیز در گالری ذخیره می شود. وقتی تست دوربین را به پایان رساندید گزینه Back را فشار دهید تا وارد صفحه اصلی شوید.

  سنسور

  با فشردن گزینه Sensor می توانید وارد صفحه ای شوید که مجموعه ای از سنسورها را تست می کند مانند سنسور اثر انگشت، HRM، شتاب سنج، فشارسنج و …

  تاچ صفحه

  تاچ اسکرین صفحه به عنوان یکی از مهمترین قسمت های آن محسوب می شود که امکان برقراری تعامل با گوشی را برای کاربر فراهم می کند. برای تست این ویژگی و تشخیص مناطق ضعیف از نظر تاچ، گزینه touch را فشار دهید. اکنون علامت X را در صفحه رسم کنید. این علامت باید به صورت سبز نشان داده شود. وقتی این علامت ترسیم شد صفحه نیز به صورت خودکار به صفحه تست برمیگردد. با فشردن دکمه افزایش صدا می توانید وارد صفحه اصلی شوید.

  گزینه Sleep & Speaker

  با فشردن دکمه Sleep می توانید حالت اسلیپ گوشی را تست کنید. با فشردن این دکمه، گوشی شما به صورت خودکار در حالت اسلیپ قرار میگیرد. وقتی این حالت را تست کردید به صورت خودکار وارد صفحه اصلی تست می شوید.

  گزینه Speaker نیز خروجی صدای گوشی شما را تست می کند و آهنگی را نمایش میدهد که به عنوان نمونه برای تست صدا در نظر گرفته شده است. وقتی این ویژگی را ارزیابی کردید مجددا گزینه Speaker را فشار دهید تا این تست نیز به پایان برسد.

  گزینه Sub Key

  این گزینه نیز دکمه های سخت افزاری را تست می کند. البته اگر گوشی شما نوت 8 یا اس 8 باشد دکمه home را نیز تست می کند.

  اگر دکمه خروج در وسط صفحه را فشار دهید می توانید به صفحه اصلی تست برگردید.

  گزینه Front Cam

  برای تست کردن دوربین جلو بر روی گزینه Front Cam ضربه بزنید. با فشردن این گزینه، دوربین جلوی گوشی شما فعال می شود. توجه داشته باشید که همه عکس ها به صورت نرمال در گالری ذخیره می شوند. اگر دکمه Back را دو بار فشار دهید مجددا وارد صفحه تست می شوید.

  گزینه LED& Low Frequency

  گزینه LED ، نور صفحه ال ای دی را چک می کند. وقتی دکمه LED را میزنید بر روی صفحه ضربه بزنید تا نور صفحه ال ای دی از قرمز به سبز و سپس آبی تغییر کند. اگر بار دیگر بر روی صفحه ضربه بزنید وارد صفحه اصلی تست می شوید. با فشردن دکمه Low Frequency  نیز وارد صفحه تست Low Frequency test  می شوید. وقتی هر کدام از اعداد 100، 200 یا 300 هرتز را انتخاب می کنید و گوش خود را در نزدیکی اسپیکر قرار میدهید می توانید به این صورت ریزترین صداها را نیز تست کنید.

  گزینه Barcode Emulator test

  اگر می خواهید توانایی گوشی سامسونگ برای تولید بارکدها به شیوه صحیح را ارزیابی کنید گزینه Barcode Emulator Test را انتخاب کنید.

  به این ترتیب وارد صفحه ای می شوید که شامل بارکدهای مختلف است. در این صفحه، هر بارکد را انتخاب کرده و از طریق بارکد اسکنر، اسکن کنید تا مطمئن شوید که به درستی خوانده می شوند. وقتی این تست را به پایان رساندید دو بار بر روی گزینه  Back  ضربه بزنید تا مجددا وارد صفحه اصلی تست شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید