• پوشه امن سامسونگ چیست و کجاست؟ چگونه برنامه را از پوشه امن خارج کنیم؟ چگونه پوشه امن سامسونگ را فعال کنیم؟پوشه امن سامسونگ a22 کجاست؟چگونه پوشه امن سامسونگ را حذف کنیم؟ پوشه امن a51 کجاست؟ نحوه برگرداندن عکس از پوشه امن سامسونگ..

  سوالاتی که در قسمت بالا مطرح کردیم مجموعه ای از سوالات عنوان شده توسط بسیاری از کاربران گوشی های سامسونگ هستند. در اینجا سوالات مطرح شده درباره پوشه امن سامسونگ را مورد ارزیابی قرار داده و تلاش کرده ایم تا به شیوه ای کاربردی به این سوالات پاسخ دهیم.

  پوشه امن سامسونگ چیست و کجاست؟

  پوشه امن یا Secure Folder، به عنوان مکانی کاملا امن برای نگهداری عکس ها، ویدیوها، فایل ها، اپلیکیشن ها و داده هایی تلقی می شود که قصد دارید آنها را در حریمی خصوصی و دور از دسترس دیگران قرار دهید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پلتفرم امنیتی Samsung Knox از پوشه امن محافظت می کند و این اطمینان خاطر را به شما میدهد که تمام اطلاعات شما در برابر حملات بدافزاری محفوظ هستند. همچنین می توانید از قفل های بیومتریک یا پسورد برای محافظت از داده ها استفاده کنید.

  برای استفاده از پوشه امن سامسونگ قبل از هر چیزی باید یک سامسونگ اکانت داشته باشید. سپس وارد قسمت Setting  یا تنظیمات گوشی شده و پس از آن نیز وارد Lock screen and security  شوید و در نهایت می توانید وارد Secure Folder یا پوشه امن سامسونگ شوید. بر روی این گزینه، ضربه بزنید. سپس از طریق سامسونگ اکانت وارد آن شوید. اکنون پوشه امن آماده است و می توانید برای حفاظت از داده های خود از آن استفاده کنید. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که پوشه امن در بسیاری از گوشی های جدید سامسونگ به صورت پیش فرض نصب شده است. البته شما می توانید اپلیکیشن آن را از پلی استور نیز پیدا کنید. این اپلیکیشن در گوشی های سامسونگ که اندروید 7 یا بالاتر را راه اندازی کرده اند قابل نصب است.

  چگونه پوشه امن سامسونگ را فعال کنیم؟

  اگر گوشی سامسونگ شما در دسته گوشی های جدید سامسونگ قرار دارد پوشه امن سامسونگ به صورت پیش فرض بر روی آن فعال شده است. برای فعال کردن پوشه امن سامسونگ ابتدا کشوی اپلیکیشن ها را باز کنید. سپس این اپلیکیشن را پیدا کرده و آن را راه اندازی کنید.

  البته لازم است برای ورود به این پوشه از سامسونگ اکانت استفاده کنید و روش اهراز هویت را نیز انتخاب کنید که ممکن است اثر انگشت یا پین کد و پترن باشد. روش دیگر برای فعال کردن پوشه امن سامسونگ، ورود به قسمت Setting  یا تنظیمات گوشی و سپس Lock screen and security  و در نهایت Secure Folder است. سپس وارد پوشه شده و روش احراز هویت را انتخاب کنید. اگر این اپلیکیشن به صورت پیش فرض بر روی گوشی سامسونگ شما نصب نشده باشد می توانید آن را از پلی استور دانلود و نصب کنید. البته باید این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که این اپلیکیشن با آن دسته از گوشی های سامسونگ سازگار است که اندروید نوقا و یا اندرویدهای بالاتر را راه اندازی کرده اند.

  پوشه امن سامسونگ A22 کجاست؟ پوشه امن سامسونگ A52 کجاست؟

  در پاسخ به این سوال باید بگوییم که گلکسی A22 و A52 در دسته گوشی های جدید سامسونگ قرار گرفته اند که پوشه امن را به صورت پیش فرض راه اندازی کرده اند. بنابراین باید برای راه اندازی پوشه امن این گوشی ها، مطابق روال ارائه شده در قسمت بالا پیش بروید. تفاوتی نمی کند که از کاربران سری a گوشی های سامسونگ هستید یا سری S گوشی های سامسونگ، زیرا تمام گوشی های جدید سامسونگ و سری z و گلکسی فولد از این قابلیت برخوردار شده اند.

   

  نحوه افزودن فایل یا اپلیکیشن به پوشه امن سامسونگ

  بیش از یک روش برای افزودن فایل به Samsung Secure Folder یا پوشه امن سامسونگ وجود دارد. ساده ترین روش ها برای افزودن فایل به پوشه امن سامسونگ عبارتند از:

  1: اپلیکیشن پوشه امن سامسونگ را راه اندازی کنید.

  2: بر روی گزینه Add files در قسمت بالای صفحه ضربه بزنید.

  3: انتخاب کنید که میخواهید عکس اضافه کنید یا ویدیو و یا فایل های صوتی.

  4: فایل های مورد نظرتا ن را انتخاب کنید و بر روی Done ضربه بزنید.

  5: انتخاب کنید که آیا قصد دارید فایل ها را کپی کنید یا منتقل کنید.

  روش دوم برای انتقال فایل ها به پوشه امن، از طریق خود اپلیکیشن ها یعنی My files، Gallery، Voice Recorder و Contacts است. به این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

  1: ابتدا یکی از اپلیکیشن های My Files، Gallery  یا Voice Recorder  را راه اندازی کنید.

  2: فایل های مورد نظر برای ورود به پوشه امن را انتخاب کنید.

  3: بر روی گزینه More option در قسمت بالا ضربه بزنید.

  4: گزینه Move to Secure Folder را انتخاب کنید.

  5: وارد پوشه امن شوید و این پروسه را پایان دهید.

  نحوه بکاپ گرفتن و ری استور کردن داده های Samsung Secure Folder

  اگر یک گوشی سامسونگ جدید در اختیار دارید لازم است به سراغ ویژگی بکاپ و ری استور بروید. این ویژگی به شما اجازه میدهد تا همه فایل های موجود در پوشه امن را در حافظه ابری آپلود کنید و سپس برای یک گوشی دیگر دانلود کنید. البته اگر ویژگی بکاپ خودکار، فعال باشد گوشی سامسونگ می تواند هر 24 ساعت از پوشه امن شما بکاپ بگیرد. در هر صورت برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های پوشه امن، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1: ابتدا منوی تنظیمات گوشی سامسونگ را باز کنید

  2: گزینه Backup and restore را انتخاب کنید

  3: گزینه Back up secure folder data یا Restore  را انتخاب کنید

  4: داده های مورد نظرتان برای بکاپ یا ری استور را انتخاب کنید

  5:اکنون بر روی گزینه Back up now یا Restore now ضربه بزنید و این پروسه را به پایان برسانید.

   

  نحوه مخفی کردن پوشه امن سامسونگ

  یکی دیگر از موضوعات مورد توجه کاربران گوشی های سامسونگ، نحوه مخفی کردن پوشه امن سامسونگ است. برای مخفی کردن پوشه امن سامسونگ، مراحل زیر را دنبال کنید:

  اگر قصد دارید مقیاس های امنیتی بیشتری را بر روی اپلیکیشن پوشه امن سامسونگ اعمال کنید می توانید این فولدر را مخفی کنید. به این منظور فقط کافیست که ابتدا وارد اپلیکیشن شده سپس از طریق منوی آیکون، تنظیمات را باز کرده و گزینه Show Secure Folder را غیر فعال کنید. پس از آن، اپلیکیشن از روی هوم اسکرین و کشوی اپلیکشن ها ناپدید خواهد شد اما همچنان بر روی دستگاه وجود دارد.

  البته امکان شخصی سازی این آیکون نیز وجود دارد. ابتدا پوشه امن را انتخاب کنید. بر روی آیکون در قسمت بالا ضربه بزنید و گزینه Customize icon را انتخاب کنید. سپس آیکون جدیدی را از فهرست موجود انتخاب کنید و نام اپلیکیشن را در صورت دلخواه تغییر دهید. البته به خاطر داشته باشید که ممکن است آیکون و نام آن در کوئیک پنل و قسمت تنظیمات دستگاه نشان داده نشوند اما در کشوی اپلیکیشن ها و در هوم اسکرین دیده می شود.

   

  سخن آخر

  پوشه امن یا Samsung Secure Folder یکی از ویژگی های امنیتی گوشی های سامسونگ است که امکان محافظت از داده های امن را به بهترین شکل ممکن فراهم می کند. این ویژگی به صورت پیش فرض در بسیاری از گوشی های جدید سامسونگ و گوشی هایی که اندروید 7 و بالاتر را راه اندازی کرده اند وجود دارد. البته در صورتی که این اپلیکیشن در گوشی سامسونگ شما راه اندازی نشده می توانید آن را از اپ استور نیز دانلود و نصب کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید