• ماشین حساب یکی از اپلیکیشن های بسیار کاربردی گوشی است که در همه گوشی های هوشمند از جمله گوشی های سامسونگ به طور پیشفرض وجود دارد. ماشین حساب یکی از اپلیکیشن های پیشفرض گوشی است که از قبل روی سیستم عامل وجود دارد و نیازی نیست شما آن را نصب کنید.

  اگر می خواهید بدانید ماشین حساب گوشی سامسونگ کجاست، چطور باید به آن دسترسی پیدا کنید، و آیا می شود نرم افزار ماشین حساب سامسونگ را دانلود و نصب کرد، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

  ماشین حساب گوشی سامسونگنرم افزار ماشین حساب سامسونگ کجاست؟

  زمانی که گوشی های سری گلکسی سامسونگ می خرید از همان ابتدا به چند اپ بسیار کاربردی دسترسی دارید: تقویم سامسونگ، ساعت سامسونگ و ماشین حساب سامسونگ. نه تنها استفاده از این اپ ها بسیار آسان است، بلکه کاربرد آن ها آنقدر زیاد است که بسیاری از کاربران هر روز با آن ها سر و کار دارند.

  بیشتر بخوانید : قیمت گوشی s21 fe در نمایندگی سامسونگ

  ویژگی های ماشین حساب گوشی سامسونگ

  اپ ماشین حساب گوشی سامسونگ همه عملیات های پایه و پیشرفته ریاضی را دارد و حتی به شما امکان تبدیل واحد ها را هم می دهد. شما می توانید از ماشین حساب گوشی سامسونگ مثل بقیه ماشین حساب ها استفاده کنید.

  نرم افزار ماشین حساب سامسونگ کجاست؟

  علاوه بر جمع و تفریق و تقسیم و بقیه امکانات هر ماشین حساب ساده ای، گوشی سامسونگ به شما امکان دسترسی به ویژگی های زیر را هم می دهد:

  هیستوری ماشین حساب

  وقتی روی آیکون هیستوری که شبیه یک ساعت است بزنید می توانید محاسبات قبلی خود را در ماشین حساب گوشی مشاهده کنید.

  تبدیل واحد ها در ماشین حساب سامسونگ

  نرم افزار ماشین حساب سامسونگ کجاست؟

  وقتی روی آیکون تبدیل واحد ها که شیبه یک خط کش است بزنید می توانید واحد های مختلف را به هم تبدیل کنید مثل تبدیل متر به سانتی متر یا تبدیل مایل به کیلومتر.

   


  بیشتر بخوانید : مشخصات گوشی a24 سامسونگ


  ماشین حساب مهندسی سامسونگ

  اگر می خواهید به امکانات تخصصی تر ماشین حساب گوشی سامسونگ دسترسی پیدا کنید، باید روی آیکون ماشین حساب مهندسی گوشی سامسونگ بزنید. این آیکون یک مربع است که داخل آن چند تا نماد ریاضیاتی قرار گرفته. وقتی این گزینه را می زنید امکانات پیشرفته ماشین حساب در اختیار شما قرار می گیرد.

  نرم افزار ماشین حساب سامسونگ کجاست؟

  برای باز کردن ماشین حساب مهندسی سامسونگ می توانید گوشی را در حالت افقی قرار دهید تا به صورت خودکار وارد این حالت شود.

  تنظیمات ماشین حساب گوشی سامسونگ

  خود اپ ماشین حساب گوشی سامسونگ تنظیمات خاصی ندارد اما شما می توانید از قسمت Apps در گوشی سامسونگ، برخی از تنظیمات این اپلیکیشن را تغییر دهید.

  • برای این کار وارد تنظیمات گوشی سامسونگ شوید
  • گزینه Apps را انتخاب کنید
  • در لیست اپلیکیشن ها، Calculator را پیدا کنید و آن را باز کنید.

  در اینجا می توانید تنظیمات نوتیفیکیشن، مجوز ها، انتخاب اپلیکیشن به عنوان ماشین حساب پیشفرض گوشی و مواردی از این دست را تغییر دهید.

  همچنین امکان پاک کردن کش و دیتا و مشاهده ورژن نرم افزار از این قسمت وجود دارد.

  خدمات ما : مرکز خدمات تعمیرات گوشی سامسونگ

  علامت توان در ماشین حساب گوشی سامسونگ

  در حالت عادی نمی توانید از علامت توان در ماشین حساب سامسونگ استفاده کنید. در صورتی که می خواهید محاسباتی انجام دهید که نیاز به علامت توان دارند، نگران نباشید.

  با چرخاندن گوشی یا زدن آیکون ماشین حساب مهندسی، می توانید به علامت توان و سایر امکانات پیشرفته ماشین حساب مهندسی سامسونگ دسترسی پیدا کنید.

  ماشین حساب گوشی سامسونگ کجاست؟

  برای دسترسی به ماشین حساب سامسونگ دستتان را روی صفحه هوم گوشی به سمت بالا بکشید تا صفحه اپلیکیشن ها باز شود. در این صفحه به دنبال اپلیکیشن ماشین حساب یا Calculator بگردید. همچنین می توانید عبارت Calculator را در همین صفحه جستجو کنید تا اپ ماشین حساب باز شود.

  اگر ماشین حساب سامسونگ به هر دلیلی از روی گوشی شما پاک شده باشد، می توانید آن را از گلکسی استور دانلود و نصب کنید.

  اگر هر روز از ماشین حساب گوشی استفاده می کنید و می خواهید به آن دسترسی سریع داشته باشید می توانید آن را به هوم اسکرین گوشی اضافه کنید.

  اضافه کردن ماشین حساب سامسونگ به هوم اسکرین

  معمولا اپ هایی که بیشتر از همه از آن ها استفاده می کنیم را به هوم اسکرین گوشی اضافه می کنیم تا دسترسی به آن ها برایمان راحت تر باشد.

  برای اضافه کردن ماشین حساب گوشی سامسونگ به هوم اسکرین انگشتتان را روی اپ ماشین حساب نگه دارید و گزینه Add to Home را انتخاب کنید.

  روش آسان تر این است که بعد از نگه داشتن دست روی اپ، صبر کنید تا صفحه هوم باز شود و اپ را در جایی که دوست دارید قرار دهید.

  اگر صفحه هوم باز نشد اپ را به پایین یا بالای صفحه بکشید تا صفحه هوم باز شود.

  اضافه کردن ماشین حساب سامسونگ به Favorite apps

  نوار Favorite apps یا اپ های محبوب در قسمت پایینی هوم اسکرین، یک میانبر عالی برای اپلیکیشن های پرکاربرد است. شما می توانید حداکثر 5 اپلیکیشن را به این نوار اضافه کنید. اگر این نوار برای شما پر شده می توانید یکی از اپ ها را از آن حذف کنید و به جای آن ماشین حساب را اضافه کنید.

  برای حذف کردن اپ از این نوار انگشتتان را روی اپ مورد نظر نگه دارید و سپس گزینه Remove را انتخاب کنید.

  برای اضافه کردن اپ ماشین حساب به این نوار اول ماشین حساب سامسونگ را در منوی اپ ها پیدا کنید و سپس دستتان را روی آن نگه دارید، سپس آن را بکشید و در قسمت مورد نظر قرار دهید.

  اضافه کردن ماشین حساب سامسونگ به لاک اسکرین

  One UI 5 اولین نسخه رابط کاربری سامسونگ بود که به شما اجازه می داد میانبر اپ های پرکاربرد را به لاک اسکرین گوشی اضافه کنید.

  اول صفحه را قفل کنید سپس دو بار روی صفحه نمایش بزنید تا لاک اسکرین برای شما نمایش داده شود، دستتان را روی صفحه نگه دارید و رمز صفحه را وارد کنید.

  حالا علامت – قرمز کنار شورتکات ها را بزنید تا حذف شوند.

  سپس روی علامت + که به جای شورتکات های قبلی ظاهر می شود بزنید و اپ ماشین حساب را انتخاب کنید.

  در آخر Done را انتخاب کنید.

  حالا هر بار که صفحه گوشی را روشن کنید حتی اگر قفل هم باشد می توانید ماشین حساب گوشی سامسونگ را باز کنید.

  اضافه کردن ماشین حساب سامسونگ به اج پنل edge panel

  اج پنل به شما این امکان را می دهد که به راحتی به اپلیکیشن های محبوبتان دسترسی داشته باشید. خوشبختانه امکان شخصی سازی اج پنل در گوشی سامسونگ وجود دارد. اگر شما هم هر روز از ماشین حساب گوشی سامسونگ استفاده می کنید، می توانید آن را به اج پنل اضافه کنید تا همیشه به آن دسترسی سریع داشته باشید.

  دانلود ماشین حساب گوشی سامسونگ

  با وجودی که ماشین حساب جزو اپ های پیشفرض گوشی های سری گلکسی سامسونگ است، اما خوشبختانه امکان دانلود و نصب نرم افزار ماشین حساب سامسونگ برای همه کاربران اندرویدی وجود دارد.

  برای دانلود رایگان ماشین حساب سامسونگ روی لینک زیر کلیک کنید:

  دانلود نرم افزار ماشین حساب گوشی سامسونگ

  ماشین حساب گوشی سامسونگ a11 و بقیه مدل ها

  ماشین حساب یکی از کاربردی ترین اپ ها در گوشی های هوشمند است. گوشی های سامسونگ به صورت پیشفرض ماشین حساب دارند اما امکان دانلود و نصب ماشین حساب سامسونگ هم وجود دارد. در این مقاله شما را با ماشین حساب گوشی سامسونگ بیشتر آشنا کرده و راه های میانبر گذاشتن برای ماشین حساب را به شما آموزش دادیم.

  شما عزیزان می توانید سوالات و تجربیات خود را برای استفاده بهتر از ماشین حساب گوشی سامسونگ در قسمت کامنت های سایت با ما در میان بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  5 دیدگاه

  1. سلام خسته نباشین
   گوشی A50 خریدم کد ریجستری نداشت مرجوع کردم یکی دیگه گرفتم ماشین حساب و موزیک پلیر نداره
   ولی قبلی داشت علتش چیه؟ مشکلی نیست؟یه وقت تقلبی نباشه یا دست دوم؟ من نو خریدم
   لطفا راهنمایی کنین

  2. گوشی A50 خریدم ماشین حساب و موزیک پلیر نداره
   چرا؟
   ولی یه سریا داره
   دست دوم یا تقلبی ننداخته باشن بهم؟

  دیدگاهتان را بنویسید