•  با توجه به درخواست زیاد برای خرید تلویزیون سامسونگ در بازار ایران، بعضی افراد سودجو به دنبال فریب و فروش اجناس تقلبی با برچسب و لیبل سامسونگ هستند.افزایش این اجناس تقلبی در بازار موجب نگرانی و عدم اعتماد مردم شده درنتیجه نحوه ی تشخیص اصل بودن کالا،به یکی از دغدغه های اصلی برای خریداران تبدیل شده است.در این مطلب چندین روش نحوه ی تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی را آموزش می دهیم.

  تلویزیون سامسونگ اصل ساخت کدام کشور است؟

  تلویزیون‌های سامسونگ در سراسر جهان از جمله کشورهایی مانند مکزیک، چین، رومانی، برزیل، ویتنام،اسلوونی، روسیه، هند، مصر و مجارستان و…مونتاژ می‌شوند. با این حال، پایگاه اصلی تولید، شرکت سامسونگ در کره جنوبی است.  توجه داشته باشید که تمامی این کارخانجات از اصول و روند تولیدی مشابهی برخوردارند بنابراین فرقی نمی کند که تلویزیون سامسونگ شما در ویتنام تولید شده باشد یا هند زیرا در هر صورت پروسه تولید و قطعات به کار رفته در ساخت تلویزیون‌ها در هر کدام از این کارخانجات یکسان است، درنتیجه تمام تلویزیون‌های سامسونگ ساخته شده در کارخانجات سامسونگ در سراسر جهان، اصلی هستند.اگر قصد دارید بدانید تلویزیون سامسونگ شما ساخت چه کشوری است و آیا اصل است یا خیر؟ابتدا باید سریال نامبر تلویزیون سامسونگ خود را پیدا کنید اما این سریال نامبر چیست و کجاست؟ در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

  بیشتر بخوانید: مشخصات تلویزیون bu8000 سامسونگ

  آیا تلویزیون سامسونگ خوب است؟

  یکی از سوالات پرسرچ کاربران این است که آیا تلویزیون سامسونگ خوب است؟ آیا ارزش خرید دارد؟دلایل زیر موجب محبوبیت و فروش زیاد تلویزیون‌های سامسونگ در میان کاربران شده است.
  1.یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت تلویزیون های سامسونگ کیفیت تصویر بالای آن می باشد.در واقع سامسونگ از تولید کنندگان عمده ی پنل (صفحه نمایش) گوشی، تبلت و تلویزیون می باشد که برندهایی مانند اپل و سونی پنل  های خود را از سامسونگ تامین می کنند.
  2.تلویزیون های سامسونگ علاوه بر تنوع از دوام و ماندگاری بالایی نیز برخوردارند بنابراین می توانید سالیان زیاد از تلویزیون سامسونگ استفاده کنید بدون اینکه نیاز به تعمیر آن داشته باشید.
  3.تلویزیون های سامسونگ پرفروش ترین تلویزیون های جهان هستند به طوریکه نیمی از تلویزیون های فروخته شده در جهان متعلق به سامسونگ می باشد.
  4.برخورداری از امکانات هوشمند متعدد و ارتباط با سایر دستگاه ها مانند تلفن هوشمند و تبلت از دیگر دلایل خوب و کارآمد بودن تلویزیون سامسونگ می باشد.
  5.قیمت تلویزیون سامسونگ کاملا مقرون به صرفه است به این معنی که تلویزیون های سامسونگ امکانات و ویژگی های بسیاری نسبت به قیمت ارائه می دهند و به دلیل تنوع بالا در تولید، با هر بودجه ای می توانید صاحب یک تلویزیون سامسونگ شوید.

  روش های تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی

  چندین راه برای تشخیص تلویزیون های سامسونگ اصل از تقلبی وجود دارد که هنگام خرید تلویزیون سامسونگ باید به آن ها دقت کنید. روش های تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی شامل موارد زیر می شود:پ

  • نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق سریال نامبر 
  • نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق سرچ در گوگل
  • نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق گارانتی 
  • نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق طراحی
  • نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق سیستم عامل
  • نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق ریموت کنترل

  در ادامه به توضیح و آموزش هر یک از این موارد به طور جداگانه می پردازیم.

  نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق سریال نامبر

  یکی از نکاتی که هنگام خرید تلویزیون سامسونگ اصل باید به آن توجه کرد، سریال نامبر تلویزیون سامسونگ می باشد.در تلویزیون های جدید سامسونگ،شماره سریال و مدل در سمت راست تلویزیون و در نسخه های قدیمی تر، شماره سریال و مدل در پشت تلویزیون وجود دارند.باید بررسی کنید که شماره سریال‌های تلویزیون با شماره سریال‌هایی که روی جعبه بسته‌بندی همراه تلویزیون یافت می‌شوند مطابقت داشته باشند.با رمز گشایی سریال نامبر می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی از تلویزیون سامسونگ خود به دست آورید.

  سریال نامبر تلویزیون سامسونگ کجاست؟

  برای پیدا کردن سریال نامبر در تلویزیون سامسونگ باید مراحل زیر را طی کنید:

  1.  دکمه ی Home در ریموت (کنترل) تلویزیون سامسونگ را فشار دهید.
  2. وارد تنظیمات شوید.
  3. دربخش Support گزینه ی Contact Samsung یا About This TV را انتخاب کنید.
  4. بعد از باز شدن صفحه ی About This می توانید شماره سریال تلویزیون سامسونگ خود را بررسی نمایید.

  بیشتر بخوانید: مشخصات تلویزیون tu7000 سامسونگ

  چگونه از سریال نامبر تلویزیون سامسونگ بفهمیم ساخت کجاست؟

  شماره سریال تلویزیون‌های سامسونگ شامل 15 کاراکتر متشکل از حروف الفبا و اعداد است که چیزهای زیادی در مورد تلویزیون به شما می‌گوید. شما می‌توانید این 15 کاراکتر را به 7 مجموعه تقسیم کنید. حتی می توانید از سریال نامبر به اطلاعات مفیدی مانند تاریخ تولید (ماه و تاریخ)، کارخانه تولید و کشوری که در آن مونتاژ شده، پی ببرید.

  0795 : چهار کاراکتر اول سریال نامبر(شماره سریال) تلویزیون سامسونگ نشان دهنده ی کد کارخانه یا کارخانه‌ای است که تلویزیون در آن مونتاژ شده است.

  3: پنجمین کاراکتر که در این نمونه عدد 3 می‌باشد، کد محصول سامسونگ برای تلویزیون‌های هوشمند توسط کارخانجات تولید کننده می‌باشد.

  N: کاراکتر ششم در شماره سریال تلویزیون سامسونگ، کد کشوری است که تلویزیون در آن تولید شده که ممکن است عدد یا حروف باشد. کشورهای بسیاری تولید کننده ی تلویزیون‌های سامسونگ هستند به همین دلیل هر کشور کد مخصوص به خود را دارد. مثلا در این سریال نامبر کد N مخصوص کشور هند است در نتیجه تلویزیون سامسونگ ساخت هند است اما اگر به جای حرف N، حرف H  یا عدد 3 و یا اعداد و حروف دیگری را در سریال نامبر تلویزیون خود مشاهده کردید نگران نباشید! زیرا همانطور که اشاره کردیم، هر کشوری کد خاص خود را دارد پس در هر سریال نامبر، این کد، عوض میشود. بنابراین کد H مخصوص کشور مجارستان و عدد 3 نشان دهنده کد کشور کره است در نتیجه تلویزیون شما ساخت مجارستان یا کره است. برخی دیگر از این کدها عبارتند از:

  1: کره

  3: کره

  4: رومانی

  8: هند

  حرف :N هند

  حرف  C:مکزیک

  حرف H: مجارستان

  حرف L: روسیه

  حرفM: مالزی

  حرف S: اسلوونی

  حرف W: چین

  حرف E:هفتمین کاراکتر نشان دهنده ی خط مونتاژ کارخانه ای است که تلویزیون شما در آن ساخته شده است.

  حرف M: هشتمین کاراکتر مربوط به سال ساخت تلویزیون سامسونگ است که این کد با توجه به سال ساخت متغیر است. به عنوان مثال در عکس بالا، حرف M نشان دهنده ی سال 2019 است و اگر جای M حرف N وجود داشت یعنی تلویزیون سامسونگ شما ساخت 2020 می‌باشد. در لیست زیر شما را با کدهای سال ساخت تلویزیون سامسونگ آشنا می‌کنیم:

  R: 2001

  T: 2002

  W: 2003

  X: 2004

  Y: 2005

  A: 2006

  L: 2006

  P: 2007

  Q: 2008

  S: 2009

  Z: 2010

  B: 2011

  C: 2012

  D: 2013

  E: 2014

  G: 2015

  H: 2016

  J: 2017

  K: 2018

  M: 2019

  N: 2020

  T: 2021

  6: کاراکاتر نهم مربوط به ماهی است که تلویزیون سامسونگ تولید شده است. هر ماه کد مخصوص به خود را دارد در نتیجه کد کاراکتر نهم نیز متغیر است.کد ماه‌ها به شرح زیر است:

  1: ژانویه

  2: فوریه

  3: مارس

  4: آوریل

  5: می

  6:ژوئن

  7: جولای

  8: آگوست

  9: سپتامبر

  10: اکتبر

  11: نوامبر

  12: دسامبر

  00767H: در نهایت 6 کاراکتر آخر، سریال نامبر حقیقی می‌باشد که اطلاعاتی شامل پلتفرم محصول و کد شرکتی که تاییدیه کیفیت محصول را صادر کرده می‌باشد.

  نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق جستجو در گوگل

  روش دیگر برای تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی،سرچ (جستجو)در گوگل می باشد. هنگام خرید تلویزیون سامسونگ،مدل تلویزیون را در اینترنت جستجو کنید، به سایت اصلی سامسونگ رفته و مدل تلویزیون خود را وارد کنید و سپس به مقایسه ی تلویزیون موجود در سایت و تلویزیون موجود در فروشگاه بپردازید. به طراحی و جزئیات دقت کنید. اگر مدل تلویزیون را در سایت سامسونگ سرچ کردید اما نتیجه ای یافت نشد به این معنی است که تلویزیون سامسونگ موجود در فروشگاه تقلبی است.

  چگونه مدل تلویزیون سامسونگ را بفهمیم ؟

  در پاراگراف بالا گفتیم برای فهمیدن اصل بودن تلویزیون کافیست مدل تلویزیون سامسونگ را در سایت اصلی سامسونگ جستجو کنید اما از کجا بفهمم مدل تلویزیون سامسونگ چیست؟ برای اینکه بدانید مدل تلویزیون سامسونگ شما کجاست کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

  1. به قسمت Menu بروید
  2. .سپس گزینه ی Support را انتخاب کنید.
  3. دربخش Support گزینه ی Contact Samsung یا About This TV  را انتخاب کنید.

  با انجام این مراحل می توانید مدل تلویزیون سامسونگ خود را بفهمید.

   نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق سیستم عامل

  یکی از مشخصاتی که هنگام خرید تلویزیون سامسونگ باید به آن دقت داشته باشید سیستم عامل می باشد. تلویزیون های سامسونگ مجهز به سیستم عامل تایزن  (Tizen)می باشند و اگر تلویزیونی که شما خریداری کردید یا در فروشگاه به شما معرفی کردند دارای سیستم عاملی غیر از سیستم عامل تایزن(برای مثال اندروید) باشد، تلویزیون تقلبی بوده و سامسونگ نیست.

  نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق طراحی

  طراحی، یکی دیگر از مشخصاتی است که باید هنگام خرید تلویزیون سامسونگ به آن توجه داشته باشید.برای تشخیص تلویزیون اصل سامسونگ از کپی و تقلبی آن، حتما طراحی تلویزیون خود را با تلویزیون موجود در سایت سامسونگ مقایسه کرده و در صورت وجود هرگونه مغایرتی از خرید آن خودداری کنید.

  نحوه تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ از طریق گارانتی 

  با توجه به شرایط فعلی و محدودیت ها واردات تلویزیون‌های سامسونگ دیگر به صورت شرکتی انجام نمی شود، اشخاص وارد کننده نیز قادر به گارانتی کردن تلویزیون‌های سامسونگ نمی باشند. به همین جهت شرکت‌های ثالثی که در زمینه ی خدمات پس از فروش فعالیت دارند، در ازای دریافت وجه از شما به عنوان خریدار یا تامین کننده کالا، تلویزیون سامسونگ شما را گارانتی می‌کنند. اما این به این معنا نیست که فقط تلویزیون‌های سامسونگ اصل گارانتی می‌شوند بلکه ممکن است تلویزیون‌های کپی و تقلبی نیز کارت گارانتی داشته باشند. پس صرفا داشتن گارانتی گواهی بر اصالت کالا نیست.

  اگر کارت گارانتی اصل بودن تلویزیون‌های سامسونگ را تضمین نمی کند پس برای خریدی امن و مطمئن چه کنیم؟

  در خرید تلویزیون سامسونگ اصل، پیشنهاد ما به شما خرید حضوری از فروشگاه های نمایندگی می‌باشد. چرا خرید حضوری؟ زیرا در مشاوره با فروشنده می‌توانید تلویزیون مورد نظر را مورد بررسی قرار داده و به اصالت کالا پی ببرید.

  چنانچه در سایت های اینترنتی با قیمت تلویزیون سامسونگ بسیار ارزان روبه رو شدید، توجه داشته باشید که این ارزان بودن تلویزیون سامسونگ بی علت نیست و حتما دلیلی برای این ارزانی وجود دارد پس گول قیمت ارزان آن را نخورید و سعی کنید به صورت حضوری از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید.

  نحوه تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از تقلبی از طریق ریموت کنترل

  تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی سامسونگ از طریق ریموت کنترل نیز ممکن است. توجه کنید کنترل تلویزیون سامسونگ اصل، جنسی با کیفیت و محکم داشته و دکمه های روی آن نیز نرم و انعطاف پذیرند همچنین نام و لوگو سامسونگ نیز روی بدنه این کنترل ها درج شده است.

  بعد از خرید تلویزیون سامسونگ به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

  • سریال نامبر و مدل تلویزیون سامسونگ باید یکی باشد.
  • دفترچه راهنما حتما باید داخل کارتن موجود باشد.
  • لوگو و نشان توزیع کننده محصول بر روی بسته بندی و برچسب تلویزیون وجود داشته باشد.

  آسان ترین روش تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی سامسونگ 

  اگر به دنبال آسان ترین روش برای تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی می گردید به طراحی تلویزیون دقت کنید. در واقع طراحی تلویزیون سامسونگ و استفاده از گوگل برای تشخیص اصل بودن آن، آسان ترین راه تشخیص تلویزیون اصل می باشد. سیستم عامل نیز جز آسان ترین راه های تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی است زیرا فقط تلویزیون های سامسونگ اصل هستند که از سیستم عامل تایزن بهره مندند.

  آدرس نمایندگی فروش تلویزیون سامسونگ اصل در تهران

  جهت خرید تلویزیون های اصل سامسونگ به صورت نقد و اقساط در نمایندگی سامسونگ به شعب زیر مراجعه نمایید

  مگا استور سعادت آباد: تهران – سعادت آباد – بلوار دریا – تقاطع مطهری (سردار دریا شمالی) – جنب بانک ایران زمین- پلاک 165 | تلفن تهران: 88697020

  مگا استور ونک: تهران – ولیعصر – بالاتر از میدان ونک – برج نگار طبقه همکف واحد 6 و 8 | تلفن تهران: 88641707

  مگا استور هروی: تهران – میدان هروی- ابتدای خیابان وفامنش- جنب بانک سرمایه- پلاک 10 | تلفن تهران: 26752500

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید