self-driving car

دفتر مرکزی سامسونگ در کره جنوبی-سئول به تازگی ورود رسمی این شرکت به بازار تولید خودروهای بدون سرنشین را اعلام کرد. شرکت سامسونگالکترونیک بیان کرد تیمی از متخصصین این شرکت را به احداث و راه اندازی خط تولید تمام اتوماتیک تجهزات خودروهای بدون سرنشین اختصاص داده است. آقای Kwon Oh-hyun  از مدیران رده بالای سامسونگ که برای مدتی طولانی مدیریت بخش تولید قطعات الکرونیکی را به عهده داشت این تیم را رهبری میکند.
شرکتهای دیگر نیز در این زمینه فعالیتهایی داشته  و هر کدام به نحوی با خودرو سازارن در تعامل بوده اند. گوگل با گذشت شش سال همچنان در حال تست این نوع خودروها و قابلیتهای آنهاست و اپل نرم افزار CarPlay  را به این صنعت ارائه کرده تا سرنشینان این خودروها از طریق گوشی خود بعضی از امکانات خودرو را کنترل کنند. چهارشنبه نهم دسامبر وال استریت ژورنال نیز از فعالیتهای Baidu  بزرگترین موتور جستجوگر اینترنتی کشور چین برای ورود به این صنعت گزارش داد. Baidu  قصد دارد طی 3 سال آینده اولین خودروی بدون سر نشین چینی را وارد بازار این کشور کند.
تا به حال سامسونگ در مورد برنامه های خود در این باره سکوت کرده بود.این کمپانی در سال 1990 خط تولید خودور متعلق به خود را تحت مدیریت آقای Lee Kun-hee  از علاقه مندان خوروهای اسپرت  راه اندازی کرده بود که به دلیل بحران اقتصادی آسیا در آن زمان این پروژه متوقف شد.
کمپانی های دیگر سامسونگ نیز به این صنعت ابراز علاقه کرده اند به عنوان مثال SAMSUNG SDI  در حال حاضر تولید بخشی از باطریهای لیتیوم یونی خودروهای الکتریکی را به عهده دارد و SAMSUNG Electro-Mechanics  تولید کننده قطعات و اجزا سامسونگ، سال گذشته  از ورود خود به صنعت ساخت خودروهای بی سرنشین خبر داده بود.