اپلیکیشن سامسونگ
امروزه کار با تبلت و گوشی های هوشمند در بین کودکان بسیار رایج شده که ممکن است برای چشم مضر باشد. سامسونگ برای حل این مشکل تمهیداتی را در نظر گرفته است و به همین خاطر اپلیکیشینی راه اندازی نموده که دیگر کودکان، گوشی و تبلت های خود را خیلی به چشمشان نزدیک نکنند.
اپلیکیشن جدید سامسونگ به نام "صفحه نمایش ایمن" (safety screen app) برای دستگاه های اندرویدی، از طریق اعلام هشدار با شکلکی جالب، کودکان ( همچنین بزرگسالان) را از نزدیک بودن تبلت و یا گوشی به چشم، آگاه می نماید. این اپلیکیشن مجهز به فناوری تشخیص چهره بوده و در صورتی که دستگاه در فاصله بسیار نزدیک صورت قرار گیرد، قادر به تشخیص آن است. هنگامی که دستگاه در فاصله مناسب تری از صورت قرار بگیرد، این هشدار به طور خودکار از روی صفحه حذف خواهد شد.
این اپلیکیشن کم کم به کودکان می آموزد که فاصله مناسب بین گوشی و چشم را رعایت نمایند. طبق گفته محققان از نزدیک کار کردن با گوشی در کودکان در طولانی مدت آسیب های جبران ناپذیری به بینایی کودکان وارد می نماید و حتی افراد را در معرض خطر "سندرم چشمی ناشی از کار با کامپیوتر" قرار می دهد. این اپلیکیشن هم اکنون از گوگل پلی  قابل نصب و اجرا است.