سامسونگ به تازگی از آخرین هدست واقعیت مجازی خود پرده برداری کرد.این هدست  تنها با قیمت 99 دلار عرضه می شود تا واقعیت مجازی را برای عموم مردم به تصویر بکشد.
کمپانی سامسونگ تولید کننده سری Gear VR(Virtual Reality)  به همراهی شرکت Oculus (از شرکت های زیر مجموعه Facebook ) است که نسخه جدید آن را اخیرا در کنفرانس هالیوود رونمایی کرد.
سخت افزار جدید Gear VR در ادامه سری قبلی تولید شده که بیشتر از 2 برار قیمت فعلی آن ارزش داشت.این دستگاه جهت پشتیبانی همه جانبه از آخرین سر های گلکسی مثل Galaxy S6,Galaxy S6 Edge,Galaxy Noet 5  و Galaxy S6 Edge+ در بازی ها و اپلیکیشین هایی که واقعیت مجازی و تجربیات مشابهی را تصویر می کشند، ساخته شده است.کاربران می توانند گوشی هوشمند خود را داخل آن قرار داده و با ابزار ویژه ای تجربه جدیدی از حس واقعیت مجازی به دست آورند.
سری قبلی Gear VR با کاربری محدودتر عرضه شده بود ولی کارشناسان سامسونگ قول بهره وری و ارتقا آن را تا حدی اعلام کرده اند که کاربران بتوانند در تمام روز با کاربری گسترده تر از آن استفاده کنند.این ارتقا در زمینه مشخصات دیگر دستگاه مانند وزن و قیمت آن نیز قابل توجه است.
کمپانی Hedgehog که میزبان بازی های کلاسیک مانند Pacman و Sonic است در صدد بستر سازی جهت ورود به دنیای واقعیت مجازی Gear VR است همانطور که در سرویس هایی نظیر Netflix و Twitch هم اکنون در نسجه جدید Gear VR در دسترسند.
جهت اطلاع رسانی به کاربران محترم ،کمپانی فیسبوک در سال 2014 شرکت Oculus را به مبلغ 2 میلیارد دلار خریداری کرد که این قرارداد باعث شروع فصلی تازه در روابط سامسونگ با شرکت Facebook گردید.این دو کمپانی در حال حاضر مالک پتنت Gear VR هستند که تا سال آینده به فروش خواهد رسید.

samsung Gear VR-سامسونگ گیر وی آر