آیا تا به حال برداشتن ذرات ریز موجود بر روی فرش را بدون جاروبرقی تصور کرده اید؟ برای چندین قرن مردم مجبور بودند تا فرش خانه خود را با جاروهای دستی تمیز کنند تا اینکه در دهه 1900 اولین جاروبرقی ها ساخته شدند که وزن هر یک از آن ها چیزی حدود 45 گیلوگرم (100 pounds) بود.
حدود 30 سال پس از ساخت اولین جاروبرقی ها، با پیشرفت تکنولوژی سامسونگ موفق شد جاروبرقی هایی بسازد که علاوه بر وزن کمتر، دارای قدرت بیشتر، سیستم خودکار و همچنین پاسخگوی نیاز کاربران باشند.
امروزه جاروهای برقی در چهار نوع موجودند: مخزنی، جاروهای پرتابل در دو نوع و رباتی. هر چهار نوع ویژگی های خاص خود را دارند اما نکته ی قابل توجه این است که عملکرد تمامی آن ها مشابه یکدیگر است.

جاروبرقی های سامسونگ

آیا به این فکر کرده اید که درون یک جاروبرقی به هنگام استفاده چه اتفاقاتی رخ می دهد؟
مکش موتور
مکش موتور اولین و مهم بخش یک جاروبرقی است. عملکرد آن به گونه ایست که با چرخش موتور فن، فشار و مکش جارو را تامین می کند و پروانه ی آن با سرعت  30.000 تا 35.000 دور در دقیقه می چرخد.

مکش موتور جاروبرقی های سامسونگ

برس
در بیشتر جاروبرقی های مدرن از جمله جاروبرقی مخزنی پرنس سامسونگ ، برس ها برای تمیز کردن سطحی خاص مانند کف اتاق، سطوح متفاوت و یا ذرات ریز طراحی شده اند. جارو کردن با انتخاب برس مناسب هزینه های مصرفی را کاهش می دهد.

برس جاروبرقی های سامسونگ

جمع آوری گردوغبار
جاروهای برقی در زمینه جمع آوری گردوغبار به دو گروه تقسیم می شوند. برخی از آنها دارای پاکت هستند و برخی دیگر به پاکت نیاز ندارند. آن دسته از جاروها که دارای پاکت هستند وزن سبکی دارند اما پس از گذشت مدتی باید پاکت آن را تعویض کرد. دسته ی دوم از جارو ها دارای مخزن در تعداد سایکلون با یکدیگر تفاوت دارند. جاروبرقی های تک سایکلون قدری از جاروهای پاکت دار سنگین تر هستند اما در عین حال قدرت مکش فوق العاده ای دارند. جاروهایی که دارای چندین سایکلون می باشند سنگین تر و در مقایسه با تک سایکلون ها عملکرد قوی تری دارند.

سیستم فیلتر
سیستم تصفیه در جاروبرقی شامل سه مرحله مجزاست. در طی مرحله اول، ذرات بزرگتر که بیش از 10 میکرون هستند به دام می افتند. در دومین مرحله، ذراتی که اندازه ای بین 0.3 تا 1 میکرون دارند گرفتار می شوند و در آخرین مرحله، تمامی ذرات باقی مانده توسط Exhaust Filter از بین خواهند رفت.

سیستم تصفیه جاروبرقی های سامسونگ

سامسونگ از زمان تولید اولین سری جاروبرقی در تلاش است تا بهترین ها را با عملکرد طولانی مدت برای کاربران خود به ارمغان آورد.