تلویزیون های SUHD سامسونگ
به گزارش خبرگزاری Business Korea، سامسونگ اولین سری تلویزیون های QLED خود را تا دو سال آینده روانه ی بازار خواهد کرد. چندی پیش Samsung Display که بازوی اصلی کمپانی کره ای سامسونگ در زمینه توسعه ی فناوری های مربوط به نمایشگرهاست، تولید صفحه نمایش های LCD را متوقف و اعلام کرده سامسونگ بعد از این تلویزیون های OLED تولید نخواهد کرد و به جای آن از تکنولوژ یQLED بهره خواهد برد.
نسل کنونی تلویزیون های SUHD کوانتوم دات سامسونگ جهت روشنایی بخشیدن به پیکسل ها نیازمند نور پس زمینه ای جداگانه هستند، این در حالی است که تکنولوژی QLED به کار گرفته شده در نسل بعدی تلویزیون های سامسونگ، ترکیبی از فناوری های OLED و کوانتوم دات به حساب می آید بنابراین نیازی به نور پس زمینه ای مجزا نیست. علاوه بر این، پنل های QLED در مقایسه با پنل های OLED ماندگاری بیشتر و هزینه های مصرفی کمتری دارند.
جیسون هارت لاو، مدیرعامل شرکت Nanosys، که یکی از بهترین تولیدکننده های پنل QLED در دنیاست، اظهار داشته: " ما هم اکنون در حال توسعه ی ابزارها و مواد لازم برای تولید انبوه QLED ها هستیم و تلویزیون های مرتبط به این پنل ها ظرف سه یا پنج سال آینده راهی بازار خواهند شد.»