شرکت سامسونگ دو محصول جدید به لپ تاپ های سری 9 خود در سال 2016 اضافه کرد.دو مدل 15 اینچ و 13.3 اینچی که بسیار سبک و طراحی بسیار جذابی دارند.این دو مدل با طراحی خاص ،صفحه نمایش عالی و ساختار نرم افزاری قوی برای افرادی با کاربری حرفه ای که به صورت پرتابل از کامپیوترهای شخصی خود استفاده می کنند، مناسب هستند.
در ادامه ویژگی های برجسته این دو مدل را بررسی میکنیم:
1.وزن بسیار کم : سری 9 سامسونگ شامل سبک ترین لپ تاپ های 13 اینچی در دنیا است که کمتر از 1 کیلوگرم وزن دارند و براحتی هر چه تمام تر توسط کاربران حمل می شوند.
2.صفحه نمایش با روشنایی بالا و تصاویری زنده : صفحه نمایش Full HD با روشنایی بالا و زاویه دید گسترده و انعکاس کم برای هرچه بهتر دیدن و لذت از یک تجربه دیداری خوب
3.افزایش طول عمر باتری : مدل 15 اینچی این سری با طول عمر باتری 12 ساعت با هر بار شارژ و زمان شارژ 90 دقیقه عملکرد بسیار خوبی را به کاربران ارائه میدهد.مدل 13 اینچی نیز باتری با طول عمر 10 ساعته پس از هر بار شارژ را  داراست.
4.امنیت بالا : این لپ تاپ ها مجهز به سیستم امنیتی جدید Security CAM به کاربران اجازه ارسال عکس و فیلم گرفته شده توسط دوربین لپ تاپ به آدرس ایمیل های از قبل تنظیم شده را جهت جلوگیری از سرقت آنها می دهد.الگوی امنیتی ورود،صفحه مخفی و Record Block ویژگی های دیگری هستند که کاربران را در حفظ اطلاعات و فایل های کامپیوتر خود یاری می کنند.
5.بهروری بی نهایت : سرویس Samsung Linked2 و Sidesync4 اجازه اشتراک گذاری انواع محتوا را ممکن می سازد.همچنین این لپ تاپ ها دارای UL (Underwriters Laboratories) گواهینامه ارگونومیگ کیبورد است که راحتی و بازده بالایی را برای کاربران فراهم می آورد.