تا به حال دقت کردید که چگونه با اطرافیان خود در سر تا سر دنیا به راحتی ارتباط برقرار میکنید؟ اگرچه تکنولوژی ارتباطات را به راحتی برای ما میسر کرده ولی همچنان با محدودیتهایی مواجه هستیم که بخشی از آنها توسط زبانی جدید رفع شده است. ایموجی، آیکون های رنگی که مردم از آن استفاده میکنند تا از این طریق بخشی از احساسات خود را در آن لحظه در خلال پیام های متنی خود جای دهند. زبانی که برای همه صرف نظر از نژاد،ملیت و حتی سیستم عامل گوشی موبایل قابل فهم باشد. تقریباً در سال 2010 بود که شرکت سامسونگ طراحی ایموجی ها را برای گوشی های موبایل ساخت این کمپانی آغاز کرد.تحقیقات و فعالیت های سامسونگ شامل بررسی عادات مردم در استفاده از ایموجی ها در ارتباط با یکدیگر باعث پیشرفت خوبی در این زبان ارتباطی گشته است.گلکسی اس6 اج پلاس که چند ی پیش در ماه آگوست رونمایی شد برای اولین بار People edge را معرفی کرد که برای کاربران این اسمارت فون امکان ارسال پیام،ایمیل و ایموجی به مخاطبین مورد علاقه شان را فراهم میکند. آخرین ساعت هوشمند معرفی شده توسط سامسونگ Gear S2 نیز از قابلیت پاسخ دادن به پیامها با ارسال ایموجی بهره می برد.

emoji-gears2

تقریباً برای نشان دادن هر حالت ، هر گونه فعالیت یا هر یک از اشیاء محبوب انسانها یک ایموجی وجود دارد. فراتر از این آیکون های رنگی و با مزه، کلکسیون جدید سامسونگ نمادها و سمبل هایی را به ارمغان آورده تا از زبان گفتاری و نارسایی آن در اتباط بین نسلهای مختلف پیشی بگیرد و جایگزینی مناسب برای زبان بدن(Body language) و عکس العملهای صورت انسان دردنیای دیجیتال باشد.
استفاده از این زبان با سرعت زیادی در حال افزایش است به طوری که کلمه منتخب دیکشنری آکسفورد در سال 2015 دیگر یک کلمه نیست بلکه آیکونی است خندان در حالی که اشک ذوق از چشمانش جاری است. حتما ً شما هم از این ایموجی زیاد استفاده میکنید. جالب است بدانید ایموجی مذکور رکورد بیشترین استفاده در سال گذشته را از آن خود کرد.

emoji

مجموعه ایموجی ها یکشبه به وجود نیامدند در واقع این شکلک ها (Emoticons) بودند که در ابتدا پا به دنیای ارتباط دیجیتال گذاشتند.
اسکات فالمن پروفسور و محقق دانشگاه Carnegie Mellon  اولین نفری بود که در سال 1982 از شکلک ها استفاده کرد و پیشنهاد بکارگیری این تکنیک را جهت انتقال هر چه بیشتر حس در پیام دیجیتالی مطرح کرد.
نزدیک به دو دهه بعد در سال 1999 شیگتاکا کوریتا کارمند شبکه مخابراتی NTT DoCoMo ژاپن در توسعه شکلک ها یک قدم فراتر نهاد و با الهام از شخصیت ها و کاراکترهای چینی و کمدین های ژاپنی مانگاManga) ) اولین گونه از ایموجی ها را خلق کرد. هدف وی در ابتدا انتقال هرچه بیشتر اطلاعات فقط در بخش کوچک و محدودی از صفحه نمایش بود.
ادامه مطلب به زودی از در اخبار و مقالات allsamsung.ir