بسیاری از کاربران گوشی های سامسونگ هنگامی که گوشی نو خریداری میکنند غالبا ً به دلیل اشتیاق راه اندازی و استفاده از تلفن همراه جدیدشان به تنظیمات اولیه دستگاه که تنظیم قفل صفحه هم جزئی از این تنظیمات است توجه زیادی نمی کنند و همین موضوع باعث فراموشی زود هنگام رمز قفل صفحه کلید گوشی می شود. در صورت بروز این مشکل نگران نباشید چرا که بسیاری از کاربران اندرویدی این مشکل را تجربه کرده اند و بسیاری دیگر نیز در آینده پسورد خود را فراموش خواهند کرد. در ادامه 2 روش ساده را جهت بازیابی رمز گوشی معرفی میکنیم.

قفل-صفحه-نمایش

روش اول : بازکردن قفل صفحه توسط اکانت گوگل
1-      اگر پسورد گوشی خود را بیشتر از 20 بار اشتباه وارد کنید اطلاعات اکانت گوگل شما پرسیده می شود. ایمیل و پسورد خود را وارد کنید و صندوق ایمیل های خود را چک کنید و ورود خودتان را تایید کنید.
2-      پس از تایید ایمیل قابلیت تعویض رمز برای شما فعال میشود. این بار مطمئن شوید که پسورد خود را به خاطر میسپارید چرا که تعداد دفعات استفاده از این سرویس جهت باز نشانی پسورد محدود می باشد.
اگر به هر دلیلی به صندوق پیام های اکانت گوگل خود دسترسی ندارید می بایست از سرویس "موبایلم را پیدا کن" سامسونگ استفاده کنید. شیوه بازیابی پسورد با استفاده از این سرویس نیز در ادامه توضیح داده شده است.
روش دوم : باز کردن قفل صفحه توسط سرویس "موبایلم را پیدا کن" Find My Mobile
1-      برای استفاده از این سرویس باید به وب سایت رسمی آن یعنی www.findmymobile.samsung.com  مراجعه کنید.
2-      با استفاده از اکانت سامسونگ خود به ناحیه کاربریتان وارد شوید. هنگامی که برای اولین بار گوشی سامسونگ تان را روشن میکنید اطلاعات اکانت سامسونگ از شما سوال می شود و اگر تا به حال اقدام به ساخت آن نکرده اید از شما خواسته می شود که یک اکانت جدید بسازید. توصیه میکنیم که حتما ً یک اکانت سامسونگ برای خود ایجاد کنید مخصوصا ً کاربرانی که از اکانت گوگل خود بر روی گوشی استفاده نمیکنند چرا که در هنگام سرقت یا خرابی تلفن همراهتان مطمئن هستید که از بخشی از فایلهای شخصی شما مانند شماره تلفن مخاطبانتان فایل پشتیبانی تهیه شده و در اکانت شما ذخیره شده است.
3-      پس از ورود به ناحیه کاربری بر روی گزینه Unlock My Device کلیک کنید.
4-      مطمئن شوید که گوشی شما روشن و به اینترنت چه از طریق وای فای و چه از طریق شبکه داده تلفن همراه متصل است.
5-      با گذشت چند دقیقه پس از برقراری ارتباط بین گوشی و سررو سرویس Find My Mobile قفل گوشی شما باز خواهد شد که توصیه میشود بلافاصله رمز خود را با یک رمز جدید جایگزین کنید.