در تاریخ دوم آگوست 2016 گلکسی نوت 7 در شهر منهتن نیویورک در حضور بیش از 1500 نفر از طرفداران این کمپانی کره ای معرفی شد.
رونمایی از گلکسی نوت 7
12 مرداد برای طرفداران گوشی های هوشمند روز مهمی است چرا که در نهایت  پس از دریافت شایعات و تصاویر متفاوت بر روی سایت های مختلف، ویژگی های دقیق این گوشی جدید سامسونگ مشخص شد. گلکسی نوت 7 اولین گوشی هوشمند از سری نوت است که دارای صفحه نمایش 5.7 اینچی با دو لبه منحنی است که با استفاده از گوریلا گلکس 5 محافظت می شود. از دیگر ویژگی های این گوشی هوشمند که طرفداران زیادی را به واسطه ی آن به خود جذب کرده، وجود قابلیت اسکنر عنبیه است که به طرز قابل توجهی حفاظت از اطلاعات شخصی را افزایش داده است.
قلم S Pen در گلکسی نوت 7 به ویژگی های نوینی از قبیل ترجمه و بزرگنمایی مجهز شده است و مانند یک قلم واقعی تمامی یادداشت ها و ایده های کاربران را به زیبایی طراحی می کند. گوشی جدید سامسونگ دارای فضای ذخیره سازی 64 گیگابایت و حافظه ی قابل ارتقا تا 256 مگابایت است که فضای زیادی برای ذخیره ی محتویات مختلف به شمار می رود.
همان گونه که در زمان رونمایی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج شاهد بودیم، این بار هم تمامی شرکت کننده ها در مراسم رونمایی، هدست گیر وی آر (Gear VR) در دست داشتند تا شاهد ویژگی های جدید گلکسی نوت 7 از طریق این هدست واقعیت مجازی باشند. 

رونمایی از گلکسی نوت 7

رونمایی از گلکسی نوت 7

رونمایی از گلکسی نوت 7