بنابر اخبار موثق از کره، سامسونگ تصمیم دارد که نام نسل بعدی گلکسی نوت را که قرار بود گلکسی نوت 6 باشد به گلکسی نوت 7 تغییر دهد. منطق این تصمیم تحت تاثیر عرضه ی دو پرچمدار قبلی سامسونگ یعنی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج با شماره مدل "7" است. به گفته ی یکی از مقامات رسمی سامسونگ زمانی که گلکسی نوت 6 که یک گوشی جدید است با شماره مدل پایین تر از 7 به بازار عرضه شود، ممکن است این احساس را در کاربران ایجاد کند که این گوشی نسبت به گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج عملکردی ضعیف تر دارد.

گلکسی نوت 7 سامسونگ

این اولین بار است که سامسونگ در شماره مدل سری گلکسی نوت بنابر اهداف بازاری خود، جهش ایجاد می کند اما قبلا در سری Z  شاهد این اتفاق بوده ایم. این شرکت کره ای می تواند در زمانی دیگر گلکسی نوت 6 را روانه ی بازار کند، همان طور که اکنون گوشی هوشمند Z2 در حال ساخت است.
سامسونگ در تلاش است تا نوعی از گلکسی نوت 7 را مانند گلکسی اس 7 اج با دو لبه ی منحنی روانه ی بازار کند، بنابر این علاوه بر گلکسی نوت 7 شاهد گلکسی نوت 7 اج نیز خواهیم بود.
شواهد حاکی از آن است که از گلکسی نوت 7 اج تا اواسط ماه آگوست رونمایی خواهد شد، چرا که گلکسی نوت 5 نیز در تاریخ 21 آگوست به بازار عرضه شد.