اندروید N
 
ارائه تکنولوژی Multi Window در گوشی و تبلت های سامسونگ، تغییر شگرفی در گوشی های هوشمند به وجود آورده است که در این مورد، می توان به نکاتی از جمله: مزیت استفاده از صفحه  نمایش هایی بزرگ تر از طریق اجرای همزمان بیش از یک اپلیکیشن، اشاره نمود. اکنون با روی کار آمدن اندروید N، تکنولوژی Multi Window به زودی عضو جدایی ناپذیر اندروید خواهد بود.
اما مالتی ویندو تنها ویژگی اندروید N نیست! بلکه این اندروید، پشتیبانی محلی را هم برای دستگاه های دارای قلم، فراهم می آورد . با این حال، گوگل آن را بهتر اجرا کرده و با عنوان پشتیبانی از سری محصولات دارای قلم، این سرویس را تنها برای دستگاه های سری نوت سامسونگ عرضه نموده است. گوگل در تکنولوژی مالتی ویندو، حتی گامی فراتر نهاده  است به طوری که اندروید N این امکان را به کاربران می دهد تا فورا با double tap  بر روی دکمه اپلیکیشن های در حال اجرا (recent app button)، از برنامه ای که در حال اجراست به برنامه دیگری بروند.
 
از طریق اندروید N، سامسونگ می تواند برخی از ویژگی های این اندروید، خصوصا night mode را برای گوشی ها و تبلت هایش تحت کنترل خود درآورد. Night mode در اندروید یک تم تیره را فراهم می سازد که این ویژگی بازتاب بسیار زیبایی در صفحه نمایش های Amoled سامسونگ دارد.همچنین در نسخه بعدی برای کاربران اندروید،Doze mode  پیشرفته ای هم وجود دارد که به هنگام خاموش بودن صفحه نمایش، قابلیت ذخیره سازی باتری دارد. هم اکنونDoze mode  تنها هنگامی عمل می کند که برای مدت زمان بسیار طولانی از دستگاه استفاده نشود.
اندروید N قابلیت های بسیار جالبی دارد. اما باید مدت طولانی را برای رونمایی از آن به انتظار بنشینیم.

قابلیت مولتی ویندو