صنایع الکترونیکی سامسونگ که در تکنولوژی نیمه رسانا پیشتاز است، جدیدترین سنسورعکس 12 مگاپیکسلی که کیفیت تصاویر را افزایش می دهد، در گوشی های هوشمند به کار گرفته است. هم اکنون این سنسور 1.4μm-pixel، مجهز به فناوری Dual Pixel است و متعلق به دوربین های تک لنزی (DSLR) است. این تکنولوژی، فوکوس خودکار را هنگام عکسبرداری در شرایطی که نور کم باشد به سرعت فعال می کند.

جدیدترین سنسورعکس 12 مگاپیکسلی

سنسور جدید سامسونگ به همراه فناوری Dual Pixel، دو دیود نوری را در سمت چپ و راست پیکسل به کار گرفته است. این در حالی است که حسگر معمولی به همراه یک دیود نوری کمتر از 5 درصد از پیکسل را به خود اختصاص می دهد. با چنین پیشرفت های چشمگیری، این سنسور ثبت تصاویری واضح و روشن را حتی در شرایطی که نور کم باشد، تضمین می کند.
سنسور جدید سامسونگ از فناوری ISOCELL نیز بهره گرفته است که در طی آن دیودهای نوری در هر پیکسل با جداری فیزیکی برای بالا بردن عملکرد حسگراز هم جدا می شوند.
طبق گفته ی بن کی هور، سخنگوی بخش بازاریابی و تجارت سامسونگ، این سنسور جدید در فوکوس خودکار عملکردی استثنایی دارد و کاربران می توانند تصاویر روزانه ی خود را بدون در نظر گرفتن سطح نور، روی گوشی های هوشمند خود ثبت کنند.