این روزها بازار تلوزیون های منحنی سامسونگ  بسیار گرم تر از تلوزیون هایی با صفحه نمایش تخت است و این می تواند به دلیل نمای فوق العاده زیبای این تلوزیون ها باشد. شاید در سال های آتی شکل ظاهری تلوزیون ها به حالت قبلی بازگردد اما در حال حاضر بیشتر مدل های 4K UHD در بازار، تلوزیون های منحنی هستند.

تلوزیون های منحنی علاوه بر زیبایی ویژگی های دیگری نیز دارند که باعث برتری آن ها شده است.
عمق تصویر: افزایش عمق تصویر در تلوزیون های منحنی به همراه تکنولوژی OLED ، تصاویر را به حالت 3D نزدیک تر می کند.  سامسونگ که بیشترین تلوزیون های منحنی را در بازار دارد، عمق تصویر بیشتری را برای تجربه ی بهتر نمایش در تلوزیون های خود ایجاد کرده است.
صفحه نمایش وسیع تر: کیفیت تصاویر دریافتی از چهار گوشه ی تلوزیون، بدون از دست دادن جزییات در این تلوزیون ها قابل توجه است، همچنین تصاویر با وضوح بیشتر و دید گسترده تری در اختیار بیننده قرار می گیرد.
حالت حفاظت از چشم: این حالت از رسیدن اثرات مضر اشعه های موجود، به چشم بیننده به ویژه در زمان های طولانی میکاهد.
اشتراک گذاری اطلاعات: سامسونگ این امکان را به طرفداران خود می دهد که اطلاعات موجود در گوشی هوشمند خود را با خانواده به اشتراک بگذارند. این ویژگی که در تلوزیون SUHD جدید با قابلیت بهتری به چشم می خورد  از طریق گوشی های گلکسی سامسونگ امکان پذیر است و سیستم عامل Android ، iOS و Window PCs را پشتیبانی می کند.

Hyun Suk Kim مدیر بخش نمایشگر های سامسونگ می گوید:  تلوزیون های SUHD جدید سامسونگ بهترین کیفیت ها را در پخش تصویر دارند و ما در سال 2016 در زمینه ی طراحی، مهندسی، و ساخت فراتر از آنچه قبلا بوده ایم عمل خواهیم کرد.