پردازنده ی گرافیکی قوی تر در گوشی های گلکسیS7  و گلکسی S7 اج, راهی برای بازی های بهتر و طولانی تر
به واسطه ی گنجاندن پردازنده ی گرافیکی , که قبل تر گوگل برای اولین بار تمایل خود را برای استفاده ی آن در اندروید عنوان کرده بود, گوشی های گلکسی7S  و گلکسی S7 اج Samsung) Galaxy S7 and S7 Edge) تجربه بازی بهتری نسبت به گوشی های هوشمند قبلی به ارمغان خواهند آورد.
به طور خلاصه, ولکان (Vulkan) پردازنده ی (API) گرافیکی نسل بعدی در گوشی های سامسونگ است. این پردازنده ی گرافیکی به توسعه دهندگان نرم افزار های مختلف, کنترل روشن تری در رابطه با عملکرد صفحه ی نمایش, و ارایه ی کنترل مستقیم بر واحد پردازش گرافیک (GPU) در راستای عملکرد بالا را گارانتی می کند. نقش ویژه ی ولکان بررسی گرافیک سه بعدی, و سپس توزیع بار کاری میان قسمت های مختلفCPU است. با بررسی دقیق گرافیک , بازی های فشرده  بر روی دستگاه پردازش مرکزی عملکردی  بهتر و طولانی ترخواهند داشت.
در حال حاضر, Samsung Galaxy S7, S7 Edge اولین گوشی های هوشمندی هستند که این نوع گرافیک را ارایه می دهند, اما سامسونگ تنها به این موضوع بسنده نکرده است. Game Launcher  نرم افزار پیش فرضی است که بر روی این گوشی ها موجود است. به جای باز کردن آیکون بازی که به طورمعمول با انتخاب آیکون مورد نظر از میان نرم افزارها انجام می شود, با باز کردن پوشه ی Game Launcher, می توانید اعلان برنامه ی خاصی را مسدود و یا ابزار مربوط به بازی را فعال کنید و سپس بازی مورد نظر را از میان انتخاب های موجود در Game Launcher باز کنید.
با فعال کردن این برنامه, ابزار های ویژه ای مانند قابلیت ضبط کردن بازی, قفل کردن کلید های قبلی و بعدی برای جلوگیری از از دست رفتن مرحله ی  بازی هنگام خروج اتفاقی, گرفتن عکس از صفحه ی نمایش, امتیازات و رتبه بندی را در دسترس شما قرار می دهد. کاربران همچنین می توانند گزینه های صرفه جویی در مصرف باتری را انتخاب کنند.