سامسونگ با دو پرچمدار جدیدش، گلکسی اس7 و گلکسی اس7 اج، که دارای دوربین 12 میگاپیکسل هستند در مقایسه با گلکسی نوت5 که دوربین 16 مگاپیکسل دارد،  تغییرات جالبی در زمینه ی عکس برداری و فیلم ایجاد کرده است. در نگاه اول ممکن است که این کاهش پیکسل، افت در کیفیت دوربین به نظر برسد، اما سامسونگ ترجیح داده به جای پیکسل های بیشتر از پیکسل های بزرگ تر استفاده کند تا کیفیت عکس و فیلم را در شرایط نور کم افزایش دهد.
اکنون دوربین گلکسی اس7 و گلکسی نوت5 را در شرایط نوری متفاوت بررسی می کنیم. تصاویری که در پایین ملاحظه می کنید در حالت HDR ، با دوربین 16 مگاپیکسلی گلکسی نوت5 و دوربین 12 مگاپیکسلی گلکسی اس7 / اج ثبت شده اند.
تصویری که مشاهده می کنید از یک ساختمان، مقابل آسمان گرفته شده است. با این که تفاوت رنگ هردو تصویر و کیفتشان بااهمیت است اما باید گفت که هردو تصاویر بی نظیری هستند و تنها تفاوت های کوچکی با یکدیگر دارند. مانند این که در تصویر اول رنگ آسمان تیره تر دیده می شود و در تصویر دوم طبیعی تر است.

گلکسی نوت5

گلکسی اس7

همانطور که قبلا اشاره شد، پیکسل های بزرگ تر در نور کم عملکرد بهتری دارند. اگر به این دو تصویری که در شب گرفته شده نگاه کنید، می بینید که گلکسی اس7 تصویر شفاف تری را ثبت کرده است. تفاوت دیگر در های لایت است. اگر با دقت به لامپ نگاه کنید متوجه وجود هاله هایی در اطراف آن در تصویری که از گلکسی نوت5 ثبت شده است، می شوید. این موضوع در مورد تابلوی سفید رنگ رستوران نیز صدق می کند.

گلکسی نوت5

گلکسی اس7

آخرین تصویر نیز در شب ثبت شده است. تصویر اول رنگی تر است اما جزییات ثبت شده در آن نسبت به تصویر دوم کمتر است. گلکسی اس7 تصویری شارپ تر با جزییات دقیق تر را به نمایش می گذارد به طوری که سطح زمین و سمت چپ گل ها به راحتی قابل مشاهده است.

گلکسی نوت5

گلکسی اس7