دوربین گوشی سامسونگ گلکسی نوت 5 در رده بندی بهترین دوربین اسمارت فون ها در رده سوم قرار گرفت، اما دروبین کدام گوشی رتبه اول را دریافت کرد؟

با اینکه در کیفیت دوربین گلکسی نوت5  شکی نیست این بار  DxOMark برتری کیفیت دوربین این پرچمدار سامسونگ را با  تخصیص امتیاز 86  و رتبه سوم بین بهترین دوربین های گوشی موبایل به صورت رسمی اعلام کرد. DxOMark  که به بررسی تخصصی عکسها ، مقایسه دوربینها و اعلام نتیجه تست آنها  بدون هیچ گونه جانب داری از برندی خاص معروف است  طی آخرین بررسی خود عنوان داشت گلکسی نوت 5 بهترین دوربین را بین فبلت ها و سومین جایگاه را دربین پرچمداران بازار گوشی تلفن همراه دارد.
اما رتبه اول این جدول در اختیار کدام اسمارت فون است؟ گلکسی اس 6 اج پلاس و سونی اکسپریا Z5  با کسب امتیاز 87 مشترکا ً در رتبه نخست این جدول جای گرفتند.
 چه عاملی باعث برتری دروبین گلکسی نوت 5 نسبت به سایر اسمارت فون ها میشود؟ DxOMark   در جواب این سوال به قابلیت حفظ تعادل کنتراست و میزان نوردهی در شرایط آب و هوایی مختلف و مکان های کم نور اشاره کرد. سنسور 16 مگا پیکسلی دوربین پشت این گوشی با توانایی تشخیص های لایت های نور موجود در فضا که باعث افزایش نوردهی یا Overexposure  میشود به طور اتوماتیک حالت HDR را فعال میکند تا این اطمینان حاصل شود که سایه روشن ها  به بهترین حالت در عکس حفظ میشوند.

در بخش نمایش جزئیات دوربین گلکسی نوت 5 رتبه بالایی کسب کرد وکارشناسان DxOMark  با بهترین وضوح تصویر تا به امروز بین تصاویر دوربین اسمارت فون ها مواجه شدند. تنها ایراد وارد به دوربین نوت 5 در این قسمت مشاهده نویز در بخشهایی از تصویر است که بخش عمده آن با یک رنگ (مانند آسمان )ثبت شده است.

گلکسی نوت 5 بار دیگر جایگاه خود میان بهترین اسمارت فون های بازار را  ثابت کرد و همچنان رقیبی سر سخت برای پرچمدارانی که در سال 2016 به بازار عرضه خواهند شد به شمار می رود.  اگر در فکر جایگزین کردن دوربین عکاسی خود با دوربین گوشی موبایلتان هستید گلکسی نوت 5 با صفحه نمایش 5.7 اینچی SuperAMOLED  ، طراحی بسیار زیبا ،رابط کاربری فوق العاده و البته دوربین بسیار قوی یکی از بهترین گزینه هاست.